Web Analytics Made Easy - StatCounter
 

İstanbul Mahalleleri Yoksulluk Haritası (Hane halkı aylık ortalama gelir TRY)

İstanbul mahalleleri bazında yapılan yoksulluk interaktif haritası ile her mahallenin aylık hane halkı ortalama gelirini görebilirsiniz.Bu interaktif haritayı bir kere oluşturduktan sonra web portalınıza veya sitenize koyabilir, isterseniz mail olarak iş arkadaşlarınıza veya müşterilerine gönderebilir veya pdf ortamında paylaşabilirsiniz.

a)Koyu renklerle (mor) gösterilen mahalleler hane halkı aylık gelirlerin yüksek olduğu , açık renkler ise düşük gelirleri olan mahalleleri göstermektedir. 

b)Harita üzerine istediğiniz mahalle üzerinde gezinerek mahalle adını ve aylık geliri görebilir, yada mahallenini üzerine info düğmesini ile tıkladığınızda bilgisini alabilirsiniz.

c)İsterseniz "Ara" seçeneği ile listeden istediğiniz mahallenin adını arayabilir ve harita üzerinde otomatik olarak görüntüleyebilirsiniz.

d)Aynı excel de olduğu gibi filtreleme yöntemi ile mantıksal veya aritmetiksel operatörleri kullanarak sorgular yapabilirsiniz. Örneğin : hane halkı aylık ortalama geliri 3000 TRY den küçük eşit olan mahalleler sorgusunu yapabilir ve harita üzerinde sadece o mahalleleri görebiliriz.

e)Benzer şekilde hane halkı aylık ortalama geliri büyük eşit 10000 TRY den fazla olan mahalleler sorgusunu yapabilir ve harita üzerinde sadece o mahalleleri görebiliriz.

f)İstersek direk harita üzerinden faremizle "dairesel", "çokgen", "dikdörtgen" veya "noktasal" seçim özelliklerini kullanarak sorgular yapabiliriz.

g)Aşağıdaki film de görüldüğü gibi Cartovista'nın rakipsiz ve eşsiz özellikleri le üstün kalitede muhteşem tematik haritalar (Gelir dağılımı, nüfus yoğunluk haritası, pasta grafikler, yazılar vb. ) ve analizler (sorgular, seçimler ve aynı excel de olduğu gibi filtreler) oluşturmak mümkündür.

h)Bu interaktif haritaları şirket içinde PDF olarak dağıtabilir veya bu interaktif haritaları WEB den şirket içi veya dışında kullanım  için yayınlayabilirsiniz.

Not : Veri kaynağı İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi & İstanbul kalkınma Ajansı